خبرهای مالیاتی

کنترل حساب بانکی اشخاص

دستگاه کارت خوان و درگاه اینترنتی

یکی از چالش‌های مالیاتی امروز، مالیات مشاغل یا همان مالیات بر دستگاه های کارت خوان و درگاه های اینترنتی است؛ این که نحوه محاسبه مالیات بر مشاغل مختلف که از دستگاهها یا درگاههای اینترنتی استفاده میکنند چگونه است و کدام یک از این شغل ها معاف از مالیات کدام‌ها هستند. در اینجا درباره نرخ، مبلغ و همه‌چیز قانون مالیات بر دستگاه های کارت خوان یا همان دستگاه پزو درگاه های اینترنتی را برای شما نوشته‌ایم. با پرشین تکس همراه باشید.

مجلس شورای اسلامی

از نگاه مجلس اصلاح نظام مالیاتی تنها راهکار جبران کسری بودجه

اگر شخص از یک محل درآمد داشته باشد، عملاً مالیاتی که می‌پردازد، مالیات کل بر درآمد شخص است ولی اگر یک شخص از چند جا درآمد داشته باشد باید مالیات بر مجموع درآمدهای آن شخص اعمال شود و مالیات پلکانی متناسب با مجموع درامد اخذ شود.

نحوه پر كردن اظهارنامه مالياتي اجاره املاک

نزدیک‌تر شدن مالیات به واحدهای مسکونی خالی

مالیات بر خانه‌های خالی مورد تأیید شورای نگهبان قرارگرفته که با این تفاسیر این طرح یک‌قدم به اجرا نزدیک‌تر شد و برای اجرا و قانون شدن تنها به ابلاغ به رئیس‌جمهوری و دستور اجرا توسط وی نیاز دارد.

آدرس اداره مالیات

جزئیات بسته حمایتی سازمان امور مالیاتی در حمایت از مشاغل آسیب‌دیده از کرونا

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور، با توجه به اعمال محدودیت‌های شدید و تعطیل الزامی برخی کسب‌وکارها در برخی شهرهای دارای وضعیت نارنجی و قرمز، از تصویب و اجرای بسته جدید مالیاتی در حمایت از مشاغل به‌شدت آسیب‌دیده از کرونا خبر داد.