سامانه فروشگاهی پزشکان

نحوه محاسبه مالیات بر درآمد پزشکان

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه نحوه محاسبه مالیات بر درآمد پزشکان را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، فریبرز ایمانی در جمع خبرنگاران با تشریح نحوه محاسبه مالیات بر درآمد پزشکان کرمانشاهی، اظهار کرد: ملاک عمل محاسبه مالیات هرساله توسط امور مالیاتی ابلاغ می‌شود که در دستورالعمل سال جاری، حقوق اعضای هیئت‌علمی به میزان ۱۰ درصد مقطوع و کارانه نیز به‌صورت پلکانی تا سقف ۲۵ درصد ملاک عمل قرار می‌گیرد.

وی افزود: با توجه به اینکه کارانه پزشکان و کارکنان در دانشگاه معمولاً با تأخیر پرداخت می‌شود، با پیگیری‌های انجام‌شده در مهرماه سال جاری مصوبه‌ای اخذ شد که در آن مقرر شده، زمان پرداخت ملاک محاسبه باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: بر اساس این مصوبه، درصورتی‌که کارانه سال گذشته در سال جاری پرداخت شود، به‌صورت پلکان سال جاری محاسبات انجام گیرد. وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تا ابلاغ مصوبه، کارانه‌های پرداخت شده بر اساس پلکان سال گذشته پرداخت می‌شده و میزان ۳۵ درصد لحاظ شده است، افزود: طی مکاتبه مدیر مالی دانشگاه، به واحدهای تابعه اعلام شد، تفاوت مربوط به محاسبه به‌عنوان طلب مالیاتی در سیستم اعمال و در پرداخت‌های بعدی مدنظر قرار داده شود.

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.