آموزش مالیات

  1. خانه
  2. مجله پرشین تکس
  3. آموزش مالیات
میزان مالیات بر سکه

دادرسی مالیاتی سکه

. اگر جزو خریداران سکه و مشمول پرداخت مالیات سکه هستید و به دنبال دادرسی مالیاتی پرونده خود هستید، این یادداشت را تا انتها دنبال کنید.

چرخه دادرسی مالیاتی

چرخه دادرسی مالیاتی و مراحل آن چگونه است؟

پیش‌ازاین در پرشین تکس درباره دادرسی مالیاتی نوشته‌ایم و گفته‌ایم که دادرسی مالیاتی چیست. اکنون و در این یادداشت قصد داریم به‌صورت مشروح از مراحل دادرسی مالیاتی بگوییم.

نحوه پر کردن اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی گروه اول

نحوه پر کردن اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی گروه اول ؛ آموزش تصویری

گروه اول شامل صاحبان مشاغلی می‌شود که یا در مشاغل خاصی مشغول به کارند و یا درآمد سالیانه آن‌ها بیش‌تر از حدنصاب تعیین‌شده توسط سازمان امور مالیاتی است. در این یادداشت به آموزش نحوه پر کردن اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی گروه اول پرداخته‌ایم.

نحوه پر کردن اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی گروه دوم

نحوه پر کردن اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی گروه دوم ؛ آموزش تصویری

همان‌طور که می‌دانید صاحبان مشاغل یا همان اشخاص حقیقی از نگاه قانون مالیاتی ایران به سه گروه تقسیم می‌شوند که هریک از گروه‌ها وظایف و تکالیف متفاوتی دارند. این وظایف شامل نحوه پر کردن اظهارنامه مالیاتی هم می‌شود. در این یادداشت به آموزش نحوه پر کردن اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی گروه دوم پرداخته‌ایم.

راهنمای تعیین گروه بندی مالیاتی اشخاص حقیقی

راهنمای تعیین گروه بندی مالیاتی اشخاص حقیقی

در نرم‌افزار اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی، 3 شیوه‌نامه متفاوت برای 3 نوع اشخاص حقیقی وجود دارد. دانستن اینکه شما در کدام دسته قرار می‌گیرید، حیاتی‌ترین چیزی است که هنگام ارسال اظهارنامه باید به آن واقف باشید.

فهرست