مجله پرشین تکس

  1. پرشین تکس
  2. مجله پرشین تکس
آدرس اداره مالیات

مالیات مقطوع عملکرد سال 98 در سال 99

یکی از رویه‌های سازمان امور مالیاتی در چند سال اخیر، استفاده از تبصره ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم جهت اعلام مالیات مقطوع برای برخی مشاغل است. امسال نیز سازمان امور مالیاتی با استناد به همین ماده میزان مالیات مقطوع عملکرد سال 98 را اعلام کرده است.

سازمان امور مالیاتی کشور

دستورالعمل تبصره ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم سال 99 برای اظهارنامه مالیاتی عملکرد 98

رئیس سازمان امور مالیاتی با صدور دستورالعملی، نحوه تعیین مالیات مقطوع برخی از صاحبان مشاغل بابت عملکرد سال 1398 در اجرای تبصره ماده 100 اصلاحی قانون مالیات‌ های مستقیم مصوب 31 تیرماه 1394 را اعلام کرد.

ساختمان نهاد ریاست جمهوری

میزان ارز مجاز ورود به کشور نامحدود شد

مطابق با تصمیم شورای عالی هماهنگی اقتصادی که به امضای رئیس‌جمهور و تائید رهبری رسیده است، محدودیت ورود اسکناس ارز به کشور تا پایان سال 99 برداشته شد.

نرم افزار حسابداری چیست

نرم افزار حسابداری چیست و چرا باید از نرم افزارهای حسابداری استفاده کرد

امروزه نرم افزار حسابداری به نرم افزارهایی اطلاق می‌شود که تمامی امور جاری و تخصصی حسابداری را از طریق آن‌ها می‌توان به شکلی ساده‌تر انجام داد. نرم افزار حسابداری تلاش می‌کند تمامی امکانات موردنیاز حسابدار را به شکل دیجیتال در اختیار او گذاشته و نیاز حسابدار به دفاتر حسابداری را به حداقل برساند

نرم افزار حسابداری

نرم افزار حسابداری ؛ بررسی و مقایسه بهترین نرم افزارهای حسابداری شرکتی و فروشگاهی

در این یادداشت معروف‌ترین و بهترین نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی و شرکتی را معرفی کرده و ضمن برشمردن ویژگی‌های اصلی آن‌ها، مزایا و معایب آن‌ها را نیز برای شما بازگو کرده ایم.

مجلس شورای اسلامی

متن طرح مالیات بر عایدی سرمایه

تعدادی از نمایندگان مجلس طرح مالیات بر عایدی سرمایه را تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس کردند. متن این طرح را در زیر می‌خوانید.

چگونه حسابدار شویم

چگونه حسابدار شویم؟ راهنمای گام به گام تبدیل شدن به یک حسابدار موفق

در بحث آموزش حسابداری و اینکه یک فرد چه مسیری را باید طی کند تا حسابدار شود نقشه راه‌های متفاوتی وجود دارد. این روش‌ها شاید برای شخصی که حالا یک مدیر مالی خیلی روشن و مشخص باشد، اما برای کسی که در ابتدای راه حسابداری است اندکی مبهم است.

نحوه پر کردن اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی گروه دوم

نحوه پر کردن اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی گروه دوم ؛ آموزش تصویری

همان‌طور که می‌دانید صاحبان مشاغل یا همان اشخاص حقیقی از نگاه قانون مالیاتی ایران به سه گروه تقسیم می‌شوند که هریک از گروه‌ها وظایف و تکالیف متفاوتی دارند. این وظایف شامل نحوه پر کردن اظهارنامه مالیاتی هم می‌شود. در این یادداشت به آموزش نحوه پر کردن اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی گروه دوم پرداخته‌ایم.

فهرست