آدرس اداره مالیات

آخرین مهلت تمدید شده ارسال اظهارنامه مالیاتی سال 99

با تأثیر شیوع بیماری کرونا بر کسب‌وکارها و مشاغل، با تصمیمی که در ستاد ملی کرونا گرفته شد و به تائید سران قوا رسید، امسال (سال 99) تمامی موعدهای قانونی مالیاتی 2 ماه تمدید شد.

معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی کشور دراین‌باره گفت: با تصمیم شورای عالی اقتصادی و با تصویب ستاد ملی مدیریت کرونا، موعدهای مقرر در قانون مالیات‌ های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده نسبت به تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی و رسیدگی‌های مالیاتی به مدت دو ماه و حداکثر تا پایان شهریورماه 1399 تمدید شد.

محمود علیزاده با اشاره به مصوبات هفدهمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا که به تأیید ریاست محترم جمهوری رسیده و برای اجرا ابلاغ‌شده است، گفت: طبق این مصوبه موعدهای مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده نسبت به تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی و رسیدگی‌های مالیاتی که مهلت انقضای آن از 99/2/1 لغایت 99/4/31 بوده است، به مدت دو ماه و حداکثر تا پایان شهریورماه سال 1399 تمدید می‌شود و کلیه احکام قانون مرتبط، بر این تمدید مترتب است.

معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور افزود: به‌این‌ترتیب برای تسلیم اظهارنامه عملکرد موضوع ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم، اشخاص حقیقی یا صاحبان مشاغل تا 31 مردادماه سال جاری و اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری جهت تسلیم اظهارنامه مالیاتی موضوع ماده 110 قانون مالیات‌های مستقیم تا 31 شهریور سال 99 مهلت خواهند داشت.

وی بابیان این‌که طبق مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده نیز تمدید شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه موعد ارائه اظهارنامه مالیات برارزش افزوده دوره بهار 1399 تا 15 تیرماه است، این دسته از مؤدیان محترم نیز تا 15 شهریورماه 1399 مهلت‌دارند اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده این دوره خود را تسلیم نمایند.

جدول مهلت ارسال اظهارنامه مالیاتی 99

نوع اظهارنامهمهلت ارسال
اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی و صاحبان مشاغل31 مرداد 99
اظهارنامه مالیاتی اشخاص جقوقی31 شهریور 99
اظهارنامه مالیاتی اجاره املاک31 شهریور 99
اظهارنامه مالیاتی ارزش افزوده بهار 9915 شهریور 99

علیزاده تصریح کرد: رسیدگی اظهارنامه‌های مالیاتی مربوط به عملکرد سال 1397 و 1398 نیز به مدت دو ماه تمدید خواهد شد.

معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور همچنین خاطرنشان کرد: مهلت تعیین‌شده در قوانین و مقررات ناظر بر تشکیل مجمع عمومی شرکت‌های سهامی عام که تا پایان تیرماه 1399 باید مجامع خود را برگزار نمایند نیز به مدت 2 ماه تمدید می‌شود.

وی بابیان اینکه سقف مهلت تا 31 شهریورماه است، لذا مهلت‌های مقرر برای آن گروه از مؤدیان مالیاتی که مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی آن‌ها 99/6/31 باشد، با عنایت به اینکه سقف مهلت تا پایان شهریورماه سال جاری است از مهلت تمدید مقرر این مصوبه برخوردار نخواهد بود.


برای دریافت مشاوره مالیاتی درباره نحوه تنظیم اظهارنامه مالیاتی، همین حالا با مشاوران مالیاتی پرشین تکس تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.