معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور درباره مالیات جدید خروج از کشور توضیحاتی ارائه کرد. محمد مسیحی گفت: از مسافران عازم خارج از کشور تنها وجوهی که سابقاً دریافت می‌گردید، در آینده نیز وصول خواهد شد.

وی با اشاره به ابهاماتی که پس از تصویب ماده 33 اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده توسط مجلس در اذهان عمومی شکل‌گرفته، عنوان داشت: این مالیات همان وجوهی است که از گذشته و در حال حاضر از مسافران عازم خارج از کشور مطابق ماده 45 قانون مالیات بر ارزش افزوده دریافت می‌گردد.

وی تأکید کرد: بنابراین مصوبه‌ای که اخیراً مجلس نهایی نموده است، همان وجوهی است که مطابق روال قانونی قبل وصول می‌گردید که البته معافیت‌هایی هم برای برخی اقشار ازجمله دانشجویانی که برای تحصیل عازم خارج از کشور هستند، بیمارانی که جهت درمان به خارج از کشور سفر می‌کنند و همچنین مسافرانی که در اربعین حسینی عازم عراق می‌شوند، در نظر گرفته‌شده است.

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: بدیهی است این برداشت که علاوه بر وصول وجوه قبلی بابت خروج از کشور، مالیات جدیدی بر سفرهای خارجی وضع‌شده، برداشت ناصواب و کذب است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مالیات و عوارض خروج از کشور و دریافت مشاوره مالیاتی با پرشین تکس تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.