مشاوره حسابداری چیست

مشاوره حسابداری چیست و مشاور حسابداری کیست؟

دپارتمان مالی و حسابداری یک شرکت را می‌توان حیاطی‌ترین بخش آن قلمداد کرد؛ چراکه نتیجه تمامی تلاش‌های یک مجموعه کاری درنهایت در صورت‌های مالی و گردش مالی شرکت دیده می‌شود. هرقدر هم که مدیران شرکت تلاش کنند تا وضعیت مالی خود را بهبود ببخشند، بازهم همیشه این فرضیه وجود دارد که می‌توان با حسابداری بهتر، وضعیت مالی بهینه‌تری را برای شرکت ایجاد کرد. اما چگونه می‌توان حسابداری شرکت را به بهینه‌ترین شکل ممکن انجام داده و وضعیت مالی شرکت را بهبود بخشید. اینجا است که پای مشاوره حسابداری به میان می‌آید.

مشاور حسابداری کیست

همچون تمامی تخصص‌های دیگر، حسابداری نیز دانش و علم مخصوص به خود را دارد که با توجه به حساسیت خاص این فیلد، کسب تخصص در آن دشوارتر است. یک مشاور حسابداری، فردی متخصص در حوزه‌های مالی و حسابداری است که بینشی فراتر از یک حسابدار معمولی دارد و قادر به تحلیل استراتژیک تمامی جنبه‌های مالی یک کسب‌وکار است. به‌طور ساده می‌توان گفت که مشاور حسابداری به‌تمامی امور حسابداری تسلط کامل داشته و نگاهی تیزبین برای دیدن کمبودها و فهمی عمیق برای ارائه راه‌حل برای آن‌ها دارد.

یک مشاور حسابداری برای رسیدن به این درجه ابتدای امر باید تحصیلات عالیه را در رشته حسابداری و مالی طی کند. پس از فارغ‌التحصیلی، حضور در دوره‌های تکمیلی و دریافت گواهینامه‌های بین‌المللی گام دومی است که یک فرد برای تبدیل‌شدن به مشاور حسابداری باید طی کنید. پس‌ازآن حضور در بازار کار و کسب تجربه در سمت‌های حسابداری و مالی، رصد شرایط اقتصادی و صنعتی و پتانسیل‌های مالی وظایف یک فرد برای رسیدن به درجه مشاور حسابداری است. پس از گذشت چند سال و تجربه‌اندوزی و تسلط به شرایط اقتصادی و مالی بازار، فرد موردنظر به یک مشاور حسابداری تبدیل می‌شود.

مشاور حسابداری کیست

مشاوره حسابداری چیست

حال که با مشاور حسابداری آشنا شدید، به شما خواهیم گفت که مشاوره حسابداری چیست. مشاوره حسابداری به مجموعه کارها و توصیه‌هایی گفته می‌شود که یک مشاور حسابداری برای بهبود وضعیت یک کسب‌وکار به مدیران آن پیشنهاد کرده و یا عملیاتی می‌کند. ازجمله خدمات مشاوره حسابداری می‌توان به رصد و تحلیل داده‌های مالی، تحلیل شرایط بازار، ارائه راهکار برای صرفه‌جویی مالی شرکت، پیش‌بینی آینده کسب‌وکار و ارائه پیشنهاد برای کسب بیشترین بازده در آینده، نظارت بر روند مالی و حسابداری شرکت، رفع ایراد و ارائه پیشنهاد برای بهینه‌سازی حسابداری شرکت، مشاوره درباره نصب بهترین نرم افزار حسابداری برای شرکت و بسیاری از خدمات دیگر است.

اما مهم‌ترین خدمت ارائه‌شده توسط مشاوره حسابداری، رصد دقیق وضعیت حسابداری یک شرکت و فهم و پیشنهاد خدمات حسابداری موردنیاز یک شرکت است. یک مشاور حسابداری پس از ارزیابی کامل وضعیت حسابداری، اسناد و دفاتر مالی، کمبودهای دپارتمان مالی و حسابداری یک کسب‌وکار را کشف کرده و مهم‌ترین و بهترین خدمات حسابداری موردنیاز یک شرکت را به مدیران آن پیشنهاد می‌کند. این کار حیاتی‌ترین و تخصصی‌ترین کاری است که یک مشاور حسابداری انجام می‌دهد.

از کجا مشاوره حسابداری بگیریم؟

شرکت حسابداری پرشین تکس با داشتن سال‌ها تجربه در عرصه مشاوره حسابداری و مشاوره مالیاتی، یکی از برترین مراکز ارائه مشاوره حسابداری در ایران است. پرشین تکس از سال‌های دور اقدام به ارائه مشاوره حسابداری به شرکت‌های مختلف کرده است. کیفیت بالای خدمات ارائه‌شده و اعتماد بالایی که پرشین تکس نزد مشتریان خود کسب کرده، باعث شده تا تمامی مشتریان مشاوره حسابداری پرشین تکس به مشتریان دائمی آن تبدیل شوند.

همین حالا با تماس با مشاوره حسابداری پرشین تکس، با یکی از مشاوران حسابداری ما صحبت کرده و روند بهبود و بهینه‌سازی بخش مالی و حسابداری شرکت خود را از همین امروز آغاز کنید.

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.