ساختمان نهاد ریاست جمهوری

لغو وصول مالیات به دلیل شرایط ناشی از همه گیری کرونا

ستاد ملی مقابله با کرونا در راستای حمایت از مشاغل به‌ویژه کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا وصول مالیات مستقیم همه کسب‌وکارها تا بهمن‌ماه را متوقف کرد.

به گزارش ایسنا، در نشست امروز ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شد عملیات اجرایی وصول مالیات مستقیم همه کسب‌وکارها به‌ویژه کسب‌وکارهای آسیب‌دیده تا بهمن‌ماه متوقف شود و الزامی به اخذ گواهی پرداخت مالیاتی برای صدور یا تجدید پروانه‌های کسب‌وکار واحدهای اقتصادی اشخاص حقیقی نباشد.

با تصویب ستاد ملی کرونا، ضمن تمدید بسیاری از معافیت‌ها و بخشودگی‌های مالیاتی برای همه مشاغل کشور، قرار شد تا پایان سال همه کسب‌وکارها به‌ویژه کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا از حمایت‌های بیشتر اقتصادی برخوردار شوند؛ به این نحو که هم‌زمان با آغاز دوره تشدید محدودیت‌های کرونایی، حمایت‌های بانکی جدیدی از سوی دولت دریافت خواهند کرد.

بر اساس اعلام معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری کسب‌وکارهای شدیداً آسیب‌دیده از کرونا مثل مراکز و واحدهای گردشگری برای پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی، تنفس یک‌ماهه خواهند داشت و قسط آذر آن‌ها به پایان دوره منتقل می‌شود.

صدور یا تجدید پروانه کسب یا کار اشخاص حقیقی موضوع ماده (۱۸۶) قانون مالیات‌های مستقیم نیز تا پایان سال ۱۳۹۹ نیاز به اخذ گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی نخواهد داشت. تمدید مجوز مشاغل و کسب‌وکارها در دوران تشدید محدودیت‌ها و امهال پرداخت عوارض کسب و پیشه شهرداری تا پایان بهمن ۹۹ از دیگر مصوبات امروز ستاد بود.

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.