خدمات مالیاتی چیست

خدمات مالیاتی چیست و قرارداد و نرخ خدمات مالیاتی چگونه است؟

این روزها و با بیشتر شدن سهم مالیات از بودجه کشور، پرداخت مالیات برای شرکت‌ها نیز امر جدی‌تری شده است. مدیران شرکت‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند تا به بهینه‌ترین شکل ممکن مالیات خود را پرداخت کنند. ازاین‌رو بسیاری از صاحبان کسب‌وکار و افراد حقیقی و حقوقی، سراغ خدمات مالیاتی می‌روند.

در این یادداشت شمارا با خدمات مالیاتی آشنا کرده و به شما درباره نحوه قراردادها و نرخ خدمات مالیاتی آشنا می‌کنیم.

خدمات مالیاتی چیست؟

یکی از مهم‌ترین کارهایی که بخش مالی و حسابداری یک شرکت باید انجام دهد، انجام اموری است که مربوط به مالیات می‌شود. این امور از تنظیم استاندارد صورت‌هایی مالی آغاز و تا پر کردن اظهارنامه مالیاتی و دادرسی مالیاتی ادامه میابد. برخی از مدیران انجام این امور را به دلیل حساسیت بالای آن و رهایی از خطر ناشی از اشتباهات احتمالی پیش‌آمده، به یک شرکت خدمات مالیاتی می‌سپارند.

خدمات مالیاتی به‌تمامی این اموری گفته می‌شود که در این پروسه انجام می‌گیرد. در کنار اظهارنامه مالیاتی، تهیه و ارسال صورت معاملات فصلی، محاسبه و انجام امور مربوط به مالیات بر ارزش‌ افزوده، مالیات حقوق و از همه مهم‌تر مشاوره مالیاتی ازجمله خدمات مالیاتی است.

شرکت خدمات مالیاتی چه‌کارهایی انجام می‌دهد؟

همان‌طور که گفته شد، شرکت خدمات مالیاتی تمامی امور مربوط به مالیات یک شرکت را انجام می‌دهد. البته ممکن است مدیر یک کسب‌وکار تنها از یکی از خدمات مالیاتی استفاده کند و یا ممکن است تمامی امور مربوط به مالیات شرکت خود را به‌طور کامل به یک شرکت خدمات مالیاتی بسپارد.

در کنار مواردی که در بالا گفته شد، نظارت و بررسی اسناد و صورت‌های مالی، جهت استانداردسازی آن‌ها برای سازمان امور مالیاتی و کاهش ابهامات و ریسک آن‌ها، ازجمله اقداماتی است که یک شرکت خدمات مالیاتی انجام می‌دهد.

نرخ خدمات مالیاتی چگونه است؟

نرخ خدمات مالیاتی ارائه‌شده توسط شرکت‌های خدمات مالیاتی، ثابت نبوده و تعرفه مشخصی ندارد. هر شرکت خدمات مالیاتی برحسب سابقه، تجربه و کیفیت خدمات، نرخی را برای خدمات مالیاتی خود در نظر می‌گیرد. این نرخ همچنین می‌تواند بسته به حجم کاری شرکت درخواست‌کننده خدمات (به دلیل بالا رفتن حساسیت و حجم کاری) تغیر کند.

نرخ خدمات مالیاتی همچنین تابعی از خدمات دریافت شده است. به‌طور مثال پر کردن اظهارنامه مالیاتی نرخ جداگانه و دادرسی مالیاتی نرخ دیگری دارد. بدیهی است نرخ این امور نیز بستگی به عوامل مختلفی که پیش‌تر به آن‌ها اشاره شد دارد.

قرارداد خدمات مالیاتی چگونه منعقد می‌شود؟

یک قرارداد خدمات مالیاتی شامل بندهایی است که در آن خدمات درخواست شده مشتری در آن قید می‌شود. بسته به نوع خدمات درخواستی، نوع قرارداد خدمات مالیاتی نیز تغییر می‌کند. برخی از خدمات نرخ مقطوع دارند و برخی تابع برخی فاکتورهای دیگر هستند.

به‌طور مثال قرارداد خدمات مالیاتی برای تهیه و ارسال صورت معاملات فصلی نرخ ثابت و مشخصی خواهد داشت. اما قرارداد خدمات مالیاتی برای دادرسی مالیاتی نرخی متأثر از وضعیت پرونده مالیاتی و میزان کاهش مالیات پس از مراحل دادرسی مالیاتی دارد. بااین‌حال برخی از شرکت‌های خدمات مالیاتی برای دادرسی مالیاتی نیز نرخ ثابتی در نظر می‌گیرند.

برای دریافت خدمات مالیاتی چه باید کرد؟

مراجعه به یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات مالیاتی بدیهی‌ترین کاری است که برای دریافت خدمات مالیاتی باید انجام دهید. اما نکته اینجاست که باوجود انبوهی از شرکت‌های خدمات مالیاتی، انتخاب دشواری پیش روی شما خواهد بود. در این شرایط باید سراغ شرکتی بروید که رزومه و تجربه بالایی در عرصه ارائه خدمات مالیاتی داشته و بتواند با کمترین ریسک ممکن امور مالیاتی شرکت شمارا به سرانجام برساند.

شرکت خدمات مالیاتی پرشین تکس با داشتن سال‌ها تجربه در عرصه ارائه خدمات مالیاتی و بهره‌گیری از تیمی کارکشته و متخصص، یکی از بهترین و مورد اعتمادترین مراکز ارائه خدمات مالیاتی و خدمات حسابداری در ایران محسوب می‌شود. همین حالا و با تماس با پرشین تکس، از نحوه دریافت خدمات مالیاتی از ما آگاه شوید.

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.